Jakie korzyści:

Rozwiązania fotowoltaiczne to zestaw wymiernych korzyści dla Państwa domu oraz portfela. Zalety ogniw fotowoltaicznych to:

  • brak ruchomych części, panele są ciche i trwałe
  • mogą pracować w krańcowo różnych temperaturach od -40°C do +80°C
  • korzystają z dostępnej – darmowej – energii słonecznej

Zbuduj własną elektrownię fotowoltaiczną korzystając z dachu domu lub bloku, ogródka czy przydomowej działki. Wykorzystaj ponad 1600 słonecznych godzin w roku!

Korzyści finansowe oraz programy pomocowe dla rozwoju energii fotowoltaicznej:

„Mój Prąd”

  • Priorytetowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program wspiera osoby prywatne w budowanie własnych elektrowni słonecznych poprzez zwrot 50% kosztów kwalifikowanych, do kwoty w wysokości 5000 zł. Celem programu jest zwiększanie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych (do 50 kW) na terenie kraju. Standardowa instalacja fotowoltaiczna dla Państwa potrzeb waha się pomiędzy 8 kW a 10 kW. O szczegóły zapytaj naszego doradcę.

Ulga Termomodernizacyjna

  • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29.12.2018, od 1 stycznia osoby fizyczne od podstaw podatku dochodowego będą mogły odliczyć wydatki poniesione na montaż paneli fotowoltaicznych.  Odliczenie może wynieść nawet do 53 000 zł, a kwota odliczenia nieznajdująca pokrycia w rocznym dochodzie podatnika będzie podlegać odliczeniu w kolejnych latach, w dodatku rozliczenie wydatków może trwać nawet 6 lat.

Kredyty dedykowane PV

  • Rozwiązania jak Ekopożyczka oraz EKOkredyt PV znanych polskich banków to pożyczki na preferencyjnych warunkach na instalacje fotowoltaiczne kosztujące do nawet 75 000 zł! RRSO pożyczek waha się pomiędzy 5% a 6% co oznacza ponad dwukrotnie tańszą pożyczkę od standardowo oferowanych rozwiązań kredytowych banków, a okres kredytowania może wynieść nawet 10 lat!

W ramach naszych realizacji oferujemy bezpłatny przegląd kamerą termowizyjną.

Fotowolatika do domu – dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na produkcję energii elektrycznej z naturalnych źródeł. Za przekształcanie promieni słonecznych w prąd odpowiada półprzewodnik (z reguły krzem). Odpowiednio dobrane parametry instalacji umożliwiają zasilenie urządzeń dostępnych w gospodarstwie domowym, np. lodówki, pralki, zmywarki. Systemy fotowoltaiczne do domu cieszą się rosnącą popularnością – z danych Ministerstwa Energii wynika, że w 2040 r. prognozowana moc uzyskana z zastosowaniem paneli PV ma wynieść ponad 20,2 GW. Gdyby tak się stało, Polska byłaby liderem na europejskim rynku fotowolatiki.

Systemy fotowoltaiczne, jako dobry sposób na oszczędności w budżecie

Do zalet fotoogniw należy uzyskanie darmowego prądu, którego nadwyżki oddaje się do sieci elektroenergetycznej. Ze zgromadzonych w ten sposób zasobów korzysta się, gdy ilość wytworzonej energii jest niewystarczająca. Tym samym instalacje sprawdzają się przez cały rok, pozwalając na znaczne oszczędności. Warto podkreślić, że produkowane obecnie systemy fotowoltaiczne do domu jednorodzinnego wyróżniają się wydajnością sięgającą nawet do 20%. Moduły generują najwięcej energii w od marca do września. Z kolei w miesiącach jesienno-zimowych uzyski te są znacznie niższe, co wynika m.in. z większego zachmurzenia, krótszych dni oraz okresowo występującego śniegu.

Fotowolatika – dom jednorodzinny: minimum formalności, maksimum korzyści

Za inwestycją w instalacje fotowoltaiczne do domu jednorodzinnego przemawiają również aspekty związane z załatwieniem formalności. Zgodnie z nowelizacją Prawa budowlanego (Dz. U. 2019 r) inwestor nie musi starać się o pozwolenie na montaż fotoogniw pod warunkiem, że łączna moc zainstalowanych paneli nie przekroczy 50 kW. Właściciele mikroinstalacji podlegają również zwolnieniu z obowiązku uzyskania koncesji do produkcji energii elektrycznej. Po zakończeniu prac montażowych należy zgłosić się do wybranego dystrybutora energii w celu przyłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat systemów fotowoltaicznych do domu, zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Źródło: Polityka energetyczna Polski do 2040 r., zaktualizowany projekt Ministerstwa Energii, 2019