Jakie korzyści:

Rozwiązania fotowoltaiczne to zestaw wymiernych korzyści dla Państwa domu oraz portfela. Zalety ogniw fotowoltaicznych to:

  • brak ruchomych części, panele są ciche i trwałe
  • mogą pracować w krańcowo różnych temperaturach od -40°C do +80°C
  • korzystają z dostępnej – darmowej – energii słonecznej

Zbuduj własną elektrownię fotowoltaiczną korzystając z dachu domu lub bloku, ogródka czy przydomowej działki. Wykorzystaj ponad 1600 słonecznych godzin w roku!

Korzyści finansowe oraz programy pomocowe dla rozwoju energii fotowoltaicznej:

„Mój Prąd”

  • Priorytetowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program wspiera osoby prywatne w budowanie własnych elektrowni słonecznych poprzez zwrot 50% kosztów kwalifikowanych, do kwoty w wysokości 5000 zł. Celem programu jest zwiększanie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych (do 50 kW) na terenie kraju. Standardowa instalacja fotowoltaiczna dla Państwa potrzeb waha się pomiędzy 8 kW a 10 kW. O szczegóły zapytaj naszego doradcę.

Ulga Termomodernizacyjna

  • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29.12.2018, od 1 stycznia osoby fizyczne od podstaw podatku dochodowego będą mogły odliczyć wydatki poniesione na montaż paneli fotowoltaicznych.  Odliczenie może wynieść nawet do 53 000 zł, a kwota odliczenia nieznajdująca pokrycia w rocznym dochodzie podatnika będzie podlegać odliczeniu w kolejnych latach, w dodatku rozliczenie wydatków może trwać nawet 6 lat.

Kredyty dedykowane PV

  • Rozwiązania jak Ekopożyczka oraz EKOkredyt PV znanych polskich banków to pożyczki na preferencyjnych warunkach na instalacje fotowoltaiczne kosztujące do nawet 75 000 zł! RRSO pożyczek waha się pomiędzy 5% a 6% co oznacza ponad dwukrotnie tańszą pożyczkę od standardowo oferowanych rozwiązań kredytowych banków, a okres kredytowania może wynieść nawet 10 lat!

W ramach naszych realizacji oferujemy bezpłatny przegląd kamerą termowizyjną.