Nasza firma prowadzi profesjonalny serwis oraz przeglądy paneli fotowoltaicznych wykorzystując najnowsze technologie m.in. kamerę termowizyjną do wykrywania tzw. hot spotów. Są to gorące punkty w modułach fotowoltaicznych, które mają tendencję do uzyskiwania wyższej temperatury niż inne części ogniwa. Powoduje to utratę mocy całej instalacji.

Oferujemy również dla naszych klientów czyszczenie paneli, które powinno odbywać się przynajmniej raz w roku. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków gwarantujemy maksymalne uzyski energii w Państwa prywatnych elektrowniach słonecznych.

Profesjonalny serwis paneli fotowoltaicznych

Jedną z największych zalet paneli fotowoltaicznych jest fakt, że pracują one niemal bezawaryjnie przez wiele lat. Z reguły przegląd paneli fotowoltaicznych wykonuje się cyklicznie raz do roku, aby mieć pewność, że instalacja funkcjonuje jak należy lub też w przypadku gdy zachodzi podejrzenie, że panele mogły zostać w jakiś sposób uszkodzone albo działają w sposób nieoptymalny.

Jako firma zajmująca się kompleksową obsługą Klientów w zakresie projektowania oraz realizacji, wprowadziliśmy również do oferty usługi dodatkowe, obejmujące zarówno przegląd, jak i czyszczenie instalacji fotowoltaicznych. Zakres wykonywanych przez nas prac, uzależniony jest od wielkości systemu oraz stopnia jego zabrudzenia.

Jesteśmy specjalistami, więc doskonale znamy wszystkie szczegóły związane z funkcjonowaniem instalacji. Potrafimy szybko wykryć ewentualną usterkę i błyskawicznie ją usunąć. W pracy korzystamy wyłącznie z wysokiej jakości sprawdzonych narzędzi, dzięki którym jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość usługi.

Bezpieczeństwo w dobrej cenie

Fotowoltaika jest coraz chętniej wybierana zarówno przez prywatnych właścicieli posesji, jak i przedsiębiorstwa, którym zależy na generowaniu realnych oszczędności i dbaniu o środowisko naturalne. Warto jednak pamiętać, że serwis paneli fotowoltaicznych, podobnie jak ich montaż, powinien być wykonywany wyłącznie przez specjalistów z uprawnieniami. Klient zajmujący się tym na własną rękę może przez pomyłkę uszkodzić panel i narazić się na kosztowną naprawę.

Montaż paneli przeprowadzamy w sposób niezwykle rzetelny, więc późniejszy przegląd instalacji fotowoltaicznych jest w większości wypadków jedynie rutynową kontrolą gwarancyjną. Nasza oferta wyróżnia się korzystną ceną i daje Klientom pewność, że ich system działa poprawnie, generując maksymalną ilość energii elektrycznej.

W trakcie przeglądu na początku dokonujemy wizualnego sprawdzenia paneli, przewodów oraz wszystkich widocznych elementów. W przypadku gdy instalacja została zamontowana na ziemi, dokładnie oglądamy wszystkie kable, które mogły zostać uszkodzone przez gryzonie. Stosujemy również kamerę termowizyjną, co pozwala nam na wykrycie najdrobniejszych usterek.

Utrzymanie instalacji w czystości

Usuwanie osadów oraz wszelkich nieczystości z paneli nie tylko wpływa na ich znakomity wygląd, ale umożliwia również ich optymalne funkcjonowanie. Gromadzące się zabrudzenia mogą z czasem ograniczyć dostęp promieni słonecznych do powierzchni instalacji. Czyszczenie paneli fotowoltaicznych powinno się więc wykonywać w miarę regularnie, zwłaszcza w sezonie jesiennym oraz na wiosnę.

Podczas mycia paneli używamy tylko środków przeznaczonych do tego zadania, więc nie ma ryzyka, że powierzchnia zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzona. Jeżeli instalacja znajduje się na dachu, korzystamy ze specjalnego sprzętu, pozwalającego nam na bezpieczną pracę na wysokości.

Proponujemy kompleksowy serwis paneli fotowoltaicznych zgodny z najwyższymi standardami. Zapraszamy!